بهینه سازی سایت مجموعه ای از اقدامات و تکنیک هایی است که اگر به درستی انجام شود ورودی‌های از طرف موتور جسجو بیشتر خواهد بود و کاربران بیشتری به سایت شما وارد می‌شوند. این تکنیک‌ها روزبه‌روز درحال به‌روزرسانی می‌باشند تا نتایجی که به کاربر نمایش داده می شود نتایجی کاملا نزدیک به خواسته کاربر باشد تا بتواند نیاز آن شخص را پوشش دهد .

اگر سایتی با بهترین ظاهر هم داشته باشید ولی سئو مناسبی نداشته باشد ، کاربران به سایت شما جذب نمی‌شوند. افزایش و بالا بردن کاربران سایت مستلزم بهینه‌سازی سایت و داشتن سئو خوب می‌باشد.

سئو تکنیک‌های خاص و زیادی دارد که برای بهینه‌سازی سایت باید آنها را درنظر بگیرید:

  • سئو کلاه سفید :

    منظور از سئو کلاه سفید یعنی مطابق با قوانین موتور جستجو کار کنید تا به طور طبیعی و در زمان نسبتا طولانی و هزینه بیشتر به رتبه بالا برسید این روش یک روش کاملا تایید شده و بدون خطر می باشد و اعتماد بیشتری را نسبت با سایر روش نزد گوگل بدست می آورید.

  • سئو کلاه سیاه :

    این روش بر خلاف روش کلاه سفید یک روش کاملا غیر قانونی است به طوری که در این تکنیک همیشه سعی بر این است تا موتور جستجو را دور بزنیم تا در زمان سریع تری به نتایج بهتر و بالاتری دست پیدا کنیم ، توجه کنید این روش یک روش پر ریسک و کاملا خطرناک است و باعث می شود سایت شما توسط موتور جستجو جریمه و از نتایج جستجو حذف شود.

  • سئو کلاه خاکستری :

    در این تکنیک کار های که انجام می شود بر خلاف الگوریتم ها و قوانین موتور جستجو است ولی به صورتی انجام می شود که توجه موتور جستجو جلب نشود این روش هم اگر بدون دانش و علم کافی انجام شود میتواند مانند تکنیک کلاه سیاه برای سایت شما خطر ساز باشد و باعث شود سایتتان توسط گوگل جریمه شود.